Skip to content

انواع دستگاه پرچ ورق فلزی

دستگاه پرچ ورق فلزی

انواع دستگاه پرچ ورق فلزی برای اتصال قطعات فلزی مانند لوله ‌ها و ورق ‌های از جنس های مختلف مانند فولاد، مس، آلومینیوم، استیل و… با روش‌ های مختلف اتصال مثل جوش، پیچ و مهره، پیچ  به کار می‌روند. این دستگاه ها برای قطعات فلزی و پلاستیکی کاربرد دارند. پرچ کردن یکی از روش های اتصال قطعات به یکدیگر می‌باشد که در بین صنعتگران به دلیل ویژگی هایی مانند دائمی بودن پرچ، سریع بودن پرچ، امکان پرچ روی وسایل پلاستیکی و فلزی با ضخامت های مختلف، محبوب می‌باشد. انواع دستگاه پرچ ورق فلزی به دو صورت دستی و تمام اتوماتیک در برند های مختلف به بازار عرضه  می‌شوند. پرچ ها مانند پیچ و مهره خطر انفصال قطعات را نداشته و از لحاظ ایمنی نیز بسیار مورد قبول مهندسین صنایع مختلف می‌باشد.

نحوه عملکرد انواع دستگاه پرچ ورق فلزی

عمل پرچ کردن به معنی پهن کردن سرِ میخ یا هر قطعه اتصال‌ دهنده دیگری به ‌وسیله مشخص با اعمال فشار زیاد است. این اتصال‌ دهنده‌ ها اسم دیگری نیز به نام بست ‌های فشاری دارند. به این دلیل به این اسم شناخته می‌شوند که دو قطعه مانند ورق های  فلزی توسط همین میخ‌ های مشخص و یا بست، با تحت فشار زیاد قرار گرفتن به هم متصل می‌شوند. در این روش، بست یا میخ مورد استفاده به گونه ‌ای قرار می‌گیرند، که همچون واسطه ‌ای بین دو قطعه ورق فلزی قرار گرفته و با اعمال فشار مکانیکی زیاد بتوان این دو قطعه را به هم وصل کرد. اتصالاتی که توسط انواع دستگاه پرچ ورق فلزی صورت می‌گیرند؛ به دو صورت اتصال لبه به لبه و اتصال مشترک می‌باشند.

انواع دستگاه پرچ ورق فلزی

دستگاه های پرچ فلزی انواع مختلفی دارند که در زیر به برخی از این دستگاه ها اشاره شده  و توضیح مختصری برای هر دستگاه نوشته شده است. از انواع دستگاه پرچ ورق فلزی میتوان به:

انبر پرچ ورق فلزی: این نوع انبرها از نوع دستگاه های دستی می‌باشند که بیشتر مصارف خانگی و صنعتی دارند. از مواردی که در صنعت به کار می‌روند میتوان به اتصال قطعات سبک مانند پرچ فلزات نازک از قبیل پلاک در خودرو اشاره کرد. این دستگاه ها ساده ترین دستگاه پرچ ورق فلزی بوده و به آسانی قابل حمل می‌باشد و همچنین این نوع دستگاه از قیمت های پایین تری به نسبت بقیه دستگاه ها برخوردار می‌باشد.

دستگاه پرچ دو دسته ای: این نوع دستگاه جز قویترین دستگاه پرچ ورق فلزی که دارای راندمان بالاتری نیز می‌باشد، به شمار می‌رود.این نوع دستگاه ها به دلیل داشتن دسته بلند که با افزایش میزان انتقال نیرو برای پرچ کردن ورق های فلزی از قبیل ورقه های مسی، ورقه های آلومینیومی، ورقه های استیل، ورقه های فولادی و… بهترین گزینه به شمار می روند.

دستگاه پرچ بادی: نوع دیگری از دستگاه پرچ کاری می‌باشد که این نوع دستگاه پرچ ورق فلزی در مقایسه با دیگر دستگاه ها از سرعت بیشتر و مصرف انرژِی کمتر برخوردار می‌باشد .این دستگاه ها به دو صورت پنوماتیک ساده و مکانیزم هیدروپنوماتیک تولید می‌شوند که هر دو این دستگاه ها با نیروی هیدرولیک ناشی از باد کار می‌کنند.

دستگاه پرچ برقی: دستگاه پرچ برقی یکی از بهترین گزینه های دستگاه های پرچ کاری به حساب می آید که به طبع دارای قیمت بالاتر در مقایسه با دیگر دستگاه ها می‌باشد. این دستگاه با مصرف انرژِی خیلی کمتر با راندمان بالاتر همواره مورد توجه خریداران بوده است. همچنین این دستگاه به دلیل لرزش کمتری که دارد، کیفیت بالاتری را در کار پرچ کاری قطعات فلزی تحویل می‌دهند.

به طور خلاصه میتوان دستگاه های پرچ کاری دستی را با عناوین انبر پرچ آکاردئونی، انبر پرچ دسته بلند و دستگاه پرچ دو دسته ای، دستگاه پرچ بادی و دستگاه پرچ برقی ذکر کرد که این دستگاه ها از قیمت پایین به بالا به ترتیب نوشته شده اند.

سایت تجارت فولاد عرضه کننده انواع دستگاه پرچ ورق فلزی

خریداران می‌توانند از طریق این سایت انواع دستگاه پرچ ورق فلزی را مشاهده نمایند و از مزیت ها و معایب هر یک از این دستگاه ها آگاه گردند. سایت تجارت فولاد با هدف راحتی خریداران خود اقدام به نقد و بررسی و مقایسه انواع دستگاه پرچ ورق فلزی و انواع میخ پرچ کرده است و توضیحات مختصری را درباره هر یک از انواع دستگاه پرچ ورق فلزی و میخ های پرچ ذکر کرده است. خریداران می‌توانند با خواندن این مطالب بهترین دستگاه پرچ فلزی مورد نیاز خود را بسته به کار و هدف خرید خود تهیه نمایند. سایت تجارت فولاد انواع دستگاه پرچ ورق فلزی را با قیمت های رقابتی و ارزان تر از بازار های داخلی و خارجی به صورت عمده و تکی به فروش می‌رساند. خریداران جهت استعلام لیست قیمت انواع دستگاه پرچ ورق فلزی می‌توانند، با شماره های درج شده در سایت تجارت فولاد تماس گرفته و خرید خود را با حجم دلخواه به ثبت برسانند.