پروفیل ساختمانی

پروفیل ساختمانی

نمایش 1–6 از 18 نتیجه

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

پروفیل ساختمانی

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

پروفیل ساختمانی چیست؟

پروفیل به قطعه‌ توخالی از جنس فولاد گفته می‌شود. این قطعات توخالی بنابر شکل سطح مقطع که می تواند مربع مستطیل و یا دایره باشد کاربرد‌های متفاوتی را در صنایع به خود اختصاص می‌دهند. علاوه بر سطح مقطع این کالا گاهی اوقات جنس مواد اولیه نیز متفاوت خواهد بود. همین امر سبب شده است تا محصولات فولادی به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی شود.

به طور کلی پروفیل‌ها به دو دسته پروفیل‌ صنعتی و ساختمانی تقسیم می شوند، کاربرد هر کدام از آنها متفاوت است. پروفیل‌های ساختمانی بر اساس کاربردی که در ساختمان سازی دارند از ورقه‌های خاصی تولید می شوند. به عنوان مثال هنگامی که پروفیل را مخصوص درب و پنجره ساختمان سفارش می دهند  با پروفیل‌هایی که در بخش‌های دیگر همان ساختمان استفاده می‌شود متفاوت است. به همین دلیل هنگام خرید این محصولات باید دقت ویژه‌ای به خرج داد.

پروفیل ساختمانی چیست؟

قطعات فولادی همچون پروفیل‌ها هنگامی که در ساختمان سازی استفاده می شوند موجب استحکام بخشی، انعطاف پذیری و کاهش وزن ساختمان می‌گردند. به همین دلیل کارخانه‌های متفاوتی همواره در حال طراحی و تولید انواع سازه‌های فلزی می باشد تا به سازندگان و ساختمان سازان در این خصوص کمک کنند. در مورد پروفیل ساختمانی می توان گفت که این محصول خود به تنهایی به دسته‌ها و گروه‌های متفاوتی تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها فایده ویژه‌ای برای ساخت و ساز دارد‌. به یاد داشته باشید که این محصول کاربردهای فراوانی در ساختمان سازی دارد و استفاده از نکردن از آن ممکن نیست. بر همین اساس شرکت تجارت فولاد با عرضه تمام محصولات فولادی به افرادی که در این زمینه در حال فعالیت هستند کمک شایانی نموده است.

پروفیل ساختمانی

انواع پروفیل ساختمانی

همانطور که می‌دانید قطعات فولادی و ابزارآلات آهنی با توجه به مقدار استفاده شده از هر نوع مواد اولیه و آلیاژی به انواع گوناگونی دسته بندی می‌شود. علاوه بر اینکه خود پروفیل به دو گونه صنعتی و ساختمانی تقسیم می‌شوند؛ پروفیل ساختمانی نیز به زیرمجموعه‌های متفاوتی تقسیم بندی می گردد.

 •         پروفیل باز
 •         پروفیل بسته
 •         پروفیل L مانند
 •         تیرآهن lPB
 •         تیرآهنlNP
 •         تیرآهنlPE
 •         پروفیل سپری T
 •         پروفیل
 •         پروفیل آبرو
 •         پروفیل نبشی L
 •         پروفیل ناودانی
 •         پروفیل تسمه
 •         میلگرد
 •         قوطی پروفیل

تمامی انواع این پروفیل‌ها مراحل ساخت و تولید متفاوتی را سپری می‌کنند. و هر کدام در قسمت متفاوتی از سازه‌ها استفاده می شود. جالب است بدانید که هر نوع از این موارد نام برده شده خود می‌تواند به دسته‌های دیگری نیز تقسیم بندی شود.

کاربرد پروفیل ساختمانی

چون پروفیل‌های ساختمانی دارای انواع گوناگون و تقسیم بندی‌های متفاوتی هستند، می‌شود گفت که کاربردهای آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. از مهمترین موارد کاربرد پروفیل ساختمانی می‌توان به استحکام بخشی قسمت‌های مختلف ساختمان، مستحکم ساختن سازه‌های فولادی، ساختن تمام چارچوب‌های در و پنجره، ساختن و پوشش دهی سقف سوله‌ها و درست کردن انواع چهارچوب‌های غول آسا از جنس فولاد اشاره کرد.

شرکت تجارت فولاد با آگاهی بر تمامی کاربردهای پروفیل‌های ساختمانی به خریداران در هنگام سفارش کالا کمک می کنند تا بهترین جنس را سفارش دهند. به علاوه این مجموعه با جمع آوری انواع پروفیل‌ها در سایزهای مختلف به خریدار این امکان را می‌دهد تا بر اساس نیاز خود، مناسب‌ترین محصول را انتخاب کند.

قیمت پروفیل ساختمانی

شرکت‌ها، مجموعه‌ها و کارخانه‌های متفاوتی در حال پخش پروفیل در ایران هستند. دلیل روی آوردن تمامی این شرکت‌ها به این شغل این است که هیچ صنعتی بدون استفاده از پروفیل موفق نخواهد شد. همچنین در خصوص ساختمان سازی نیز خرید پروفیل ساختمانی در اولویت تمامی سفارشات قرار دارد. چون تمامی شرکت‌ها از یک کارخانه واحد خرید نمی‌کنند امکان اینکه پروفیل‌ها قیمت‌های مختلفی را به خود اختصاص دهند وجود دارد.

شرکت تجارت فولاد با قیمت گذاری مناسب و معقول بر این کالا جزو عرضه کنندگان منصف قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که اعلام قیمت واحد برای یک محصول فولادی امکان پذیر نیست؛ لذا این مجموعه با پاسخگویی ۲۴ ساعت به سفارش دهندگان در مورد کالاهای فولادی با وزن، اندازه و ضخامت‌های مختلف به طور رایگان مشاوره می‌دهد. از دیگر دلایل اعلام نشدن قیمت پروفیل ساختمانی این است که بازارهای خرید و فروش فولاد همواره در حال نوسان می‌باشد. به همین دلیل شما با تماس با شرکت تجارت فولاد می توانید از قیمت لحظه‌ای این محصولات آگاه شوید. به خاطر داشته باشید که این مجموعه همواره در تلاش است تا انواع ابزارآلات آهنی و فولادی خود را با کمترین قیمت در اختیار خریداران بگذارد.

پروفیل ساختمانی

مشخصات پروفیل های ساختمانی

با توجه به اینکه پروفیل های ساختمانی به انواع و دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند قطعاً هر کدام از آنها دارای مشخصات متفاوتی می باشد. به عنوان مثال پروفیل‌های بسته بنابر شکل ظاهری که در هنگام تولید به خود می‌گیرند به نام پروفیل ساختمانی معروف شدند و از آن‌ها در ساخت کرکره، درب و پنجره استفاده می‌شود. یا پروفیل‌هایی که شکل L مانند دارند چون دارای مقاومت بالایی هستند در قسمت‌های متفاوتی از ساختمان به کار برده می‌شود که باید وزن بسیاری را تحمل کند. همچنین می توان گفت پروفیل‌هایی که به شکل  Tو یا Z  طراحی می شوند از نظر جنس و مقاومت  با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات هر کدام از این پروفیل‌ها می‌توانید به سایت تجارت فولاد مراجعه کنید و حتی در صورت لزوم از راه‌های ارتباطی برای کمک از فروشندگان این وب سایت و مشاوران استفاده کنید.

ویژگی پروفیل های ساختمانی

از مهم ترین ویژگی‌هایی که پروفیل ساختمانی می بایست داشته باشند این است که انعطاف پذیری بالایی را دارا باشد. انعطاف پذیری هر پروفیل با توجه به جنس مواد سازنده مشخص می‌شود. علاوه بر انعطاف پذیری قابلیت‌های دیگری باید در پروفیل ساختمانی وجود داشته باشد تا آن را به یک ابزار مورد استفاده تبدیل کند. به عنوان مثال قابلیت جوش پذیری از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که پروفیل ساختمانی باید داشته باشد. این ویژگی به این دلیل مهم است که شخص استفاده کننده از آن بتواند به طور کامل پروفیل را در جایگاه مورد نیاز چفت و بست کند.

به علاوه چون پروفیل در مقادیر فراوان در ساختمان سازی استفاده می شود، هنگام برش دهی در کارخانه باید به ابعاد آن توجه بالایی شود. پروفیل هایی که مطلوب هستند دقت ابعادی بسیار زیادی در آنها اعمال شده است. همچنین آلیاژهای به کار رفته در پروفیل به هنگام ساخت، باید به گونه‌ای باشد که در برابر فشارهای احتمالی مقاومت نشان دهد. این مقاومت با توجه به ضخامت و مواد اولیه آن قابل اندازه‌گیری است.

شرکت تجارت فولاد با تسلط کامل بر ویژگی‌های قطعات فولادی از جمله پروفیل‌های ساختمانی شروع به پخش انواع پروفیل، اسلب، قوطی، ورق و…  در سراسر ایران کرده است.

نمایش بیشتر