پروفیل صنعتی

پروفیل صنعتی

نمایش 1–6 از 78 نتیجه

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

پروفیل صنعتی

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

آشنایی با پروفیل صنعتی

یکی از انواع پروفیل ها، پروفیل صنعتی است که با نام پروفیل سنگین میان مردم شناخته می شود از مجموعه محصولاتی است که در شرکت تجارت فولاد به فروش می رسد. مهم ترین تفاوت تولیدی‌ها و کارخانه‌ها اندازه‌ محصولات تولیدی می‌باشد. این تفاوت در تولید با توجه به نیازهای بازار به وجود آمده است.

 

پروفیل صنعتی چیست؟

با رونق گرفتن صنعت آپارتمان نشینی و زندگی شهری استفاده از برج‌ها و سازه‌های فولادی بیشتر شد. همین امر سبب شد تا مهندسان و مکانیکان با تلاش روز افزون محصولی را جهت تامین این نیازها تولید کنند‌. پروفیل صنعتی یکی از مستحکم‌ترین ابزار آلاتی است که توسط این گروه به بازار تزریق شد‌. دلیل استقبال بی نظیر مردم از قوطی صنعتی افزایش کیفیت و سرعت ساخت و ساز بود.با گذر زمان و پی بردن مردم به خواص و چگونگی استفاده از این آلیاژ فولادی پروفیل صنعتی بار دیگر به صنایع راه یافت.

 

پروفیل صنعتی

کاربرد پروفیل صنعتی

بیشترین استفاده از پروفیل صنعتی در تولید سازه‌های عظیم مانند برج‌های فلزی، پل‌های فلزی، تاسیسات کارخانه‌ها و… است. همچنین می‌توان گفت که پروفیل صنعتی در تولید ماشین آلات و تجهیزات صنعتی نیز کاربرد دارد. در هر کدام از این ساخت و سازها از مواد اولیه متنوع و گوناگونی استفاده می‌شود به علاوه از پروفیل صنعتی در صنایع نظامی یعنی ساخت ابزارآلات نظامی هم استفاده می‌شود.

پروفیل‌هایی با سطح مقطع مربع و مستطیل بیشترین کاربرد را در صنایع خودروسازی دارند؛ اما می‌توان از پروفیل مربع در تولید پایه های میز و صندلی نیز استفاده کرد‌. شرکت تجارت فولاد با ارزیابی کاربرد و ورق پروفیل با سطح مقطع‌های متفاوت به طور مداوم در تلاش است تا این نیاز کاربران به تهیه انواع پروفیل را در کوتاه‌‌ترین زمان رفع کند.

انواع پروفیل صنعتی

گروه بندی پروفیل می‌تواند بر اساس معیارها و استانداردهای متفاوت انجام شود. مثلاً گاهی اوقات این گروه بندی با توجه به جنس ماده اولیه، وزن، ضخامت، نوع برش و یا فرآیند تولید انجام می‌شود.

مشخصات پروفیل صنعتی 

پروفیل سنگین یا همان پروفیل صنعتی، به دو گروه پروفیل صنعتی سبک و پروفیل صنعتی سنگین دسته بندی می شود. نکته مهمی که در مورد این پروفیل‌ها وجود دارد این است که  نوع سبک آن دارای وزنی کمتر از مقادیر استاندارد می باشد، هر چند سبک بودن این امکان را به ارمغان می‌آورد تا کاربردهای متفاوتی در صنعت به خود جذب کند. اما نوع سنگین آن وزنی برابر با استانداردهای اعلام شده به خود اختصاص داده است. در نظر داشته باشید که وزن و مصارف صنعتی در مقایسه با پروفیل ساختمانی بسیار بالاتر است، همین امر سبب شده‌ است تا از آن در تولید سازه‌های عظیم بیشتر استفاده شود. همچنین چون استحکام مکانیکی بیشتری به محصول می دهد بسیار مورد استقبال خریداران و سازندگان قرار گرفته است. وجه تشابه هر دو نوع پروفیل صنعتی با پروفیل ساختمانی این است که ماده عملی هر دوی آنها یکسان می باشد و در هر دو از ورق فولادی استفاده می‌شود.

پروفیل صنعتی

کارخانه های تولید پروفیل صنعتی

کارخانه‌ها و تولیدکنندگان و فروشندگان معتبری در ایران مشغول به تهیه و تولید انواع پروفیل و ابزارآلات آهنی هستند. از شرکت تجارت فولاد می توان به عنوان یکی از بزرگترین فروشندگان این محصول نام برد. این مجموعه با تاسیس وب سایت تجارت فولاد امکان دسترسی آسان به تمام محصولات فولادی را فراهم کرده است. 

شرکت نورد لوله یاران، شرکت لوله و پروفیل صابری،  گروه صنعتی شرق تهران، صنایع فولاد هیربد زرندیه،  کارخانجات نورد پروفیل ساوه، شرکت پروفیل نیکان اصفهان امتیاز برترین تولید کنندگان ایران را به خود اختصاص داده‌اند. در نظر داشته باشید که تمامی این کارخانه‌ها مشغول به تولید محصولات مورد نیاز بازار هستند.

قیمت پروفیل صنعتی

 برای استحکام سازه‌های فولادی در تولید پروژه‌های تجاری و عظیم باید از پروفیل‌های صنعتی در مقادیر بالا استفاده کرد. همین امر باعث می‌شود تا قیمت پروفیل صنعتی برای خریداران و سازندگان بسیار مهم باشد. دقت نمایید چون در ساخت پروفیل صنعتی ورق سیاه به کار می‌رود نوسانات قیمت این ورق تاثیر به سزایی در تعیین قیمت روز پروفیل صنعتی می‌گذارد. به علاوه نوسانات بازار ارز و قیمت جهانی فولاد و سنگ آهن نیز در این مسئله تاثیر گذار خواهد بود. در کنار تمام این عوامل، سیاست‌های مالی و اقتصادی‌ که دولت و کارخانه‌های تولید کننده به کار می‌برند بر قیمت پروفیل صنعتی موثر واقع می‌شود. تجهیزات تولید پروفیل صنعتی هم سبب شده تا قیمت کالا همواره در حال تغییر باشد. برای اطلاع از قیمت و خرید پروفیل به وبسایت شرکت تدبیر تجارت فولاد مراجعه کنید. مجموعه تجارت فولاد همواره در حال برنامه ریزی است تا پخش قطعات آهنی را با  کمترین نوسان قیمت انجام دهد.

نمایش بیشتر