ورق آلیاژی ST52

ورق آلیاژی st52

نمایش 1–6 از 24 نتیجه

ورق آلیاژی st52

مشخصات ورق ST52

 

یکی از ورق های آلیاژی که در ساختمان ها استفاده می کنند، ورق آلیاژی st52 است. این ورق ها ضد سایش هستند. درصد منگنز موجود در این ورقه ها، 1.6% است. همچنین به خاطر وجود منگنز، خاصیت ضد سایشی دارند و ارتجاعی می باشند.

از قابلیت های دیگر ورق آلیاژی st52، ماشین کاری، شکل دهی و همچنین قابل جوشکاری است. مقاومت کششی آن حدود 490-630 نانومتر است. دلیل نام گذاری 52  به خاطر حداقل استحکام کششی آن است. ورق آلیاژی  st52 به نام ورقه مادر معروف است؛ چون از آن به عنوان زیربنای صنعت ها استفاده می کنند.

 

ویژگی ها و کاربرد ورق ST52

 

تعداد کاربردهایی که ورق آلیاژی دارد، بسیار زیاد است. وجود ماده ای به نام سیلیسیوم در آن باعث می شود که مقاومت بالایی در برابر سایش پیدا کند. از این ورق ها در ریل های قطار، شاسی ماشین های سنگین، جرثقیل و پل ها استفاده می کنند.

ممکن است در جاهای دیگر نام این ورق را با نام St52-3N  یا ورق سیاه شنیده باشید. از ورق آلیاژی st52 در صنعت جوشکاری استفاده بسیاری می کنند. این ورق در کشور ما، در شهرهای اصفهان و اهواز تولید می شود. در ساختمان سازی استفاده از ورق آلیاژی st52 به چشم می خورد. 

به جز ساختمان سازی، در صنایع پتروشیمی، خودروسازی، سد سازی و تانکر سازی قابل استفاده است. به دلیل نوسانات ارز، نمیتوان به صورت دقیق قیمت ورق آلیاژی st52 را تخمین زد.

 

ورق آلیاژی ST52

 

راه های تشخیص ورق st52

 

  1. آزمایش شیمیایی 
  2. آزمایش کشش
  3. آزمایش UT (این آزمایش برای تمامی فولادها انجام می شود.)

 

ترکیبات شیمیایی موجود در ورق آلیاژی st52

 

در این ورق عناصر زیادی وجود دارد. از عناصر مهم ورق آلیاژی st52 می توان به منگنز و سیلیسیوم اشاره کرد. فراوانی آن ها به ترتیب 1.6% و 0.55% است. از دیگر عنصرها می توان فسفر و گوگرد را نام برد که فراوانی آن ها نیز به ترتیب 0.035 و 0.035 است. این ورق از پر مصرف ترین ورق های آلیاژی موجود در ایران است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط فروش ورق آلیاژی st52 و یا نحوه خرید ورق آلیاژی ST52 و ارتباط با متخصصان حرفه‌ای در این حوزه به وبسایت تدبیر تجارت فولاد مراجعه کنید.

نمایش بیشتر