ورق استیل 4841

ورق استیل 4841 ضخامت 10 میلیمتر

نمایش دادن همه 6 نتیجه

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

ورق استیل 4841 ضخامت 10 میلیمتر

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

معرفی ورق استیل 4841

ابتدا بهتر است با ورق های استیل 4841 آشنا شویم. ورق ‌های استیل یکی از ابزار ها و یا ورقه های مهمی شناخته شده اند که بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف به خود اختصاص میدهند. این نوع ورقه‌ ها، در سبک ‌ها و استایل ‌های مختلفی تولید می شوند. هر کدام از انواع ورق های تولید شده کاربردهای متفاوتی دارند.

 حال سوال این است که ورق استیل 4841 ( 1.4841)  چگونه تولید می‌ شود؟ مهندسین مجرب با ترکیب کروم و دیگر فلزات به نوعی از ورق ‌های استیل دست یافتند که به آن ورق استیل 4841 گفته می ‌شود. این نوع ورق دارای ویژگی های بسیار عالی است که یکی از بهترین ویژگی‌ های این نوع ورقه ‌ها، مقاومت بالای آن در برابر هر نوع خوردگی و اکسیداسیون می ‌باشد.

ورق استیل از نوع ورق های نسوز بر پایه گرید 310 است. این نوع ورق از لحاظ داشتن خواص شیمیایی بسیار شبیه به ورق های استیل 310 است. تنها تفاوت آن با استیل 310، در میزان سیلسیم  موجود در ورق استیل 4841 است. این نوع ورق نسبت به ورق استیل 310 دارای میزان زیادی از سیلیسیم است. عنصر سیلیسیم باعث مقاومت در برابر اکسیداسیون و کربوره شدن (carburization) میشود.

 ورق استیل 4841 با ساختار فازی کاملا آستنیتی همچون دیگر استیل های نسوز (گریدهای 309، s 309، 310 و 310S) برای بکارگیری در دماهای بالا طراحی شده است. این ورق در دماهای بالا علاوه بر نکات ذکر شده، خواص مکانیکی خوبی نیز دارند. این فولاد کربن نسبتا بالایی دارد، وجود این میزان از کربن افزایش خواص مکانیکی و خزشی را به دنبال دارد. هر چقدر کربن مورد استفاده در این نوع ورق ها کمتر باشد، این فولادها مقاومت بیشتری در برابر خوردگی بین دانه ای خواهند داشت.

ناگفته نماند؛ ورق استیل 4841 (1.4841) در برابر حرارت بیشترین مقاومت را بین فولادهای کروم نیکل دار دارد.فولاد استیل 4841 (1.4841) یک فولاد زنگ نزن نسوز به معادل انگلیسی (Heat resistant stainless steel) به شمار می آید.

 اطلاعات کلی در مورد ورق استیل نسوز 4841

 ورق استیل نسوز و یا فولاد استیل 1.4841، یکی از انواع ورق ‌های پرکاربرد در بسیاری از صنایع شناخته می‌ شود. این نوع ورق از نوع ورق‌ های استیل نگیر است که، هیچ  نوع خاصیت مغناطیسی ندارد. استیل در واقع آلیاژی از عناصر مختلف است. همان‌طور که گفته شد، ورق استیل نسوز 4841 آلیاژی آستنیتی است که میتوان نتیجه گرفت غیر مغناطیسی به شمار می آید، به عبارت دیگر؛ این ورق های استیل نگیر است زیرا از کروم ساخته شده است.

عنصر کروم، خاصیت نگیر بودن  به این نوع ورق ها اعطا می‌کند. ورق‌های استیل از عناصر مختلفی تشکیل یافته ‌اند که هر یک از این عناصر دارای کاربرد ها و ویژگی ‌های منحصر به‌ فردی هستند. به‌ عنوان مثال وجود کربن در ترکیب و ساخت ورق ‌های استیل منجر به ایجاد خاصیت شکل ‌پذیری شده، وجود منگنز و سیلیسیم نیز برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی و اکسایش مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه ‌بر این، حضور کروم همراه با نیکل مقاومت این نوع ورق ‌ها را در برابر حرارت افزایش داده و آن را در دسته بندی ورق ‌های نسوز قرار می‌دهد. همان‌طور که گفته شد، به ‌همین دلیل از این نوع ورق ‌ها در ساخت کوره ‌ها و همچنین ملاقه ها و ابزارهایی با حرارت بسیار بالا استفاده می ‌شود.

 ویژگی‌های ورق استیل 4841

 ورق استیل 4841 و یا فولاد استیل 1.4841 نیز همانند دیگر انواع سازه های مختلف، دارای ویژگی‌ های منحصر به ‌فردی است که در این بخش می‌خواهیم در مورد این ویژگی ‌ها صحبت کنیم. همان ‌طور که گفته شد، ورق استیل از ترکیباتی مانند کروم و دیگر فلزات تشکیل شده ‌است و یکی از مهم ‌ترین ویژگی این نوع ورق ‌ها، مقاومت عالی آن در برابر خوردگی می‌باشد.

 علاوه‌ بر این، این نوع ورقه ها تا مدت ‌ها قابل ‌استفاده بوده و هیچ  نوع زنگ ‌زدگی در آن رخ نمی ‌دهد. یکی از دلایلی که منجر به گسترش کاربرد و استفاده‌ ی زیاد از ورق استیل می‌شود، طول عمر زیاد آن است. به ‌همین دلیل بر روی این نوع ورقه ها، هیچ  نوع خراشیدگی ایجاد نمی ‌شود. یکی دیگر از ویژگی ‌های این نوع ورقه ها، تحمل بالای آن در برابر حرارت بسیار زیاد است.  بسیاری از افراد مجبور هستند در کسب ‌وکارهایی که نیازمند حرارت بالا هستند از ورقه ‌هایی استفاده کنند که نسبت ‌به حرارت مقاوم باشند.

ورق استیل، ورقی است که تا دمای هزار و صد درجه سانتی‌گراد را به‌خوبی تحمل می‌کند. زیرا دارای ترکیبات کربن و سیلیسیم است. علاوه ‌بر این، ورق های استیل به ‌هیچ‌ عنوان پوسته ‌پوسته نشده و بسیار کاربردی هستند.

همان ‌طور که گفته شد، از این ورقه ‌ها در صنایع مختلفی استفاده می‌شود که در آن ها از حرارت بالا استفاده می شود. در چنین شرایطی نیاز است تا ورقه ‌ها خنک شوند و به همین منظور از خنک‌کننده ها برای کاهش دمای این ورق ‌ها استفاده می‌شود.

با مراجعه به سایت تدبیر تجارت فولاد در مورد ورق استیل 4841، اطلاعات کافی به دست آورده و برای خرید و یا اطلاع از قیمت این نوع ورق ها با متخصصین فنی شرکت در تماس باشید تا از بهترین امکانات و خدمات تجارت فولاد بهره مند شوید.

ورق استیل 4841 تا دمای 1150 ⁰C در محیط های اکسید کننده و تا دمای 1050 ⁰C مقاومت خوبی از خود نشان میدهند.

ترکیب شیمیایی ورق استیل 4841

درصد عنصر آلیاژی
0.20 کربن
2.00 منگنز
0.045 فسفر
24.0-26.0 کروم
1.50-2.50 سیلیسیوم
0.11 نیتروژن
19.0-22.0 نیکل
عنصر پایه آهن

خواص مکانیکی ورق استیل نسوز 4841

خواص مکانیکی
200GPa مدل الاستیک (یانگ- کششی)
260MPa استحکام تسلیم(ثابت)
20MPa استحکام خستگی
650MPa استحکام کششی(نهایی)
32% ازدیاد طول(الانگیشن) در ناحیه شکست
0.28 ضریب پواسون
190 سختی برینل
430MPa استحکام برشی
78GPa مدول برشی

خواص فیزیکی استیل نسوز 4841

خواص فیزیکی
1150⁰ C حداکثر دمای شکست مکانیکی
16𝜇m/m-k انبساط گرمایی
330J/g گرمای نهان ذوب
1380⁰ C دمای شروع فرایند ذوب
1340⁰ C دمای پایان فرایند ذوب
440⁰ C حداکثر دمای خوردگی
15W/m-k ظرفیت گرمایی ویژه

عملیات حرارت دهی ورق استیل نسوز 4841

در ابتدا نکته ای بسیار مهم  که باید به آن توجه کنیم این است که، عملیات حرارتی تاثیری بر ساختار درونی ورق استیل گرید 4841 ندارد و بعد از عملیات حرارتی زمینه آلیاژ، همچنان آستنیتی باقی می ماند.دو روشی که با آن به فرایند حرارتی استیل نسوز 4841 میپردازند، عبارت است از:

 • در دمای 1050 -1150 حرارت دهی شود و سپس در آب کوئنچ شود.
 • ورق نسوز 4841 در دمای 800- 1150 حرارت دهی ود و سپس در هوا کوئنچ شود.

نکته:به فرآیندی تلقی می شود که در آن قطعه کار پس از گرم شدن در یک دمای معین و در یک زمان حساب شده، به سرعت سرد می شود که با توجه به خواص مکانیکی مد نظر این سرد شدن در آب یا روغن و یا در هوا صورت می پذیرد.

 انواع کاربرد های بی‌ نظیر و وسیع  ورق استیل 4841

ورق استنلس استیل نسوز 4841، دارای کاربرد های بسیار وسیعی است که در انواع صنایع مختلف مورد استفاده  قرار می ‌گیرد. به ‌عنوان مثال از این نوع ورق استیل برای ساخت کوره‌ هایی استفاده می ‌شود که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع ورقه ها در برابر حرارت بسیار زیاد، مقاومت عالی از خود نشان می دهند به همین دلیل در ساخت کوره از ورق های استیل نسوز استفاده می شود. ملاقه ها و پاتیل‌ های حمل مواد مذاب راه ‌آهن نیز از دیگر موارد کاربرد این ورق ‌ها هستند، زیرا دارای استحکام و سختی بالایی دارند.

 همچنین به ‌منظور ساخت سیستم تعلیق دیگ ‌های بخار نیز از این نوع ورقه ‌ها استفاده می ‌شود. ساخت سینی‌ های گوناگون، ساخت تجهیزات مربوط به لبنیات در صنایع شیمیایی و مواد غذایی، ساخت مخازن نگهداری تانکر ها و لوله ‌کشی ‌های گوناگون نیز از دیگر کاربرد های وسیع این نوع ورقه‌ های استیل شناخته می‌شوند.

توضیح دقیق کاربرد های ورق های استیل 4841 در صنایع مختلف

ورق استیل 4841،  کاربرد های بسیار متنوعی در انواع صنایع مختلف دارد. در بخش های قبل به صورت اجمالی در مورد کاربردهای مختلف آن صحبت کردیم اما در این بخش به بررسی دقیق تر این موضوع خواهیم پرداخت. از این نوع ورق ‌ها در صنایع فولادی، غذایی، داروسازی، شیمیایی، پتروشیمی، کوره سازی، هوا فضا، کشتی ‌سازی، حرارتی، حمل ‌و نقل، معماری و پزشکی و همچنین همان‌ طور که گفته شد در ساخت مخازن، کوره‌ ها و بویلر ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. مهم ‌تر از همه در نیروگاه ‌ها و ساخت قطعات مشعل نفت و اجزای کابین آسانسور نیز بسیار کاربرد دارد.

در بخش ذیل با چند مورد از کاربردهای کلی ورق استیل 4841، آشنا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش ورق نسوز 4841، به سایت تدبیر تجارت فولاد مراجعه کرده و اطلاعات لازم در این مورد را کسب کنید.

 • کاربرد ورق استیل 4841 در صنایع غذایی

اکنون می ‌خواهیم به ‌طور دقیق ‌تر در مورد کاربرد های این نوع ورقه ‌ها صحبت کنیم. همان‌طور که گفته شد از این ورقه ‌ها در صنایع غذایی نیز استفاده می‌شود. اما چگونه؟ همان‌ طور که می‌ دانید در صنایع غذایی احتمال خوردگی بسیار زیاد است. زیرا میزان بالایی از اسید در این واحد تولید شده و قطعات در معرض مواد اسیدی قرار می گیرند و دچار خوردگی می شوند. به‌ همین دلیل در ساخت تجهیزات مورد استفاده در صنایع غذایی از ورقه‌ هایی استفاده می‌شود که در برابر خوردگی مقاوم باشند. ورق‌ های استیل مانند ورق استیل نسوز 4841 یکی از بهترین نوع ورق‌ مورد استفاده در صنایع غذایی است که به‌راحتی دچار خوردگی نمی‌شود.

 • کاربرد ورق استیل 4841 در صنایع هوا فضا

 در صنایع هوا فضا به محصولاتی نیاز دارند که در برابر دمای بالا، مقاومت بسیار زیادی از خود نشان دهند. علاوه بر این، محصولات مورد نظر باید در مقابل اکسید شدن و خوردگی نیز مستحکم باشند. به ‌همین دلیل از ورق‌ های استیل برای استفاده در اگزوز موتور هواپیما استفاده می‌شود.

 • کاربرد ورق استیل 4841 در صنعت معماری

 ورق استیل 4841، در صنایع معماری نیز کاربرد های زیادی دارد. از این نوع ورق در ساخت ساختمان ‌ها و به ‌طور گسترده در ساخت قطعات آسانسور ها، راه‌پله ‌ها، سیستم‌ های گرمایش و یا تهویه از ورق‌ های استیل استفاده می‌شود.

 • کاربرد ورق استیل 4841 در صنعت پزشکی

 یکی از مهم ‌ترین کاربرد های ورق استیل در تجهیزات پزشکی است. در تجهیزات پزشکی برای ساخت چاقو ها و سایر ابزار آلات پزشکی از این نوع ورقه ها استفاده می‌شود. زیرا در مقابل مواد شیمیایی که از آن‌ها به‌عنوان ضد عفونی‌کننده استفاده می‌شود، مقاوم هستند و دچار خوردگی نمی‌شوند.

 • کاربرد ورق استیل 4841 در صنعت کشتی سازی

 در صنایع کشتی‌ سازی نیز، به وجود ورق ‌هایی با مقاومت بالا در برابر خوردگی نیاز داریم. ورق‌ های استیل دارای مقدار نوزده الی بیست درصد نیکل هستند. وجود نیکل در این نوع ورقه ‌ها مقاومت آن در برابر خوردگی را افزایش می ‌دهد.

 • کاربرد ورق استیل 4841 در صنعت فولاد

 در صنعت فولاد نیز نیاز به ورقه ‌هایی داریم که در برابر حرارت و خوردگی مقاوم بوده و استحکام بسیار بالایی داشته باشند. در صنعت فولاد از ورق ‌های استیل برای ساخت کوره‌ ها استفاده می‌شود.

 • کاربرد ورق استیل 4841 در صنعت حرارتی

 در صنایع حرارتی نیز نیاز به ورقه‌ هایی داریم که در مقابل حرارت بالا مقاوم باشند. از ورق های استیل در صنایع حرارتی برای ساخت کوره‌ ها و تجهیزات پالایشگاه‌ های نفت، بویلر ها و مبدل ‌های حرارتی استفاده می‌شود.

ورق استیل 4841

بررسی دقیق تر ویژگی های ورق استیل 4841

 

همان ‌طور که گفته شد، ورق استیل دارای ویژگی‌های بسیار متنوعی است. این نوع آلیاژ با توجه به عناصری که در ساخت آن به‌کاررفته است به سه دسته کلی تقسیم می‌شود که در بخش ذیل در مورد انواع ویژگی‌ های این نوع ورقه ها صحبت خواهیم کرد.  ورقه ‌ها از عناصری مانند سیلیسیم،  نیکل، کروم، منگنز و نیتروژن ساخته شده‌اند. ورقه های استیل در برابر خوردگی و دمای زیاد، مقاومت بسیار عالی از خود نشان می دهند.

 • مقاوم در برابر خوردگی

 علاوه ‌براین، در برابر خوردگی الکتروشیمیایی نیز مقاوم است. در دماهای بالا یک ‌لایه اکسید به‌عنوان لایه محافظ بر روی آن ها تشکیل می‌شود. این لایه مانع از ایجاد خوردگی می‌شود.

 •  مقاوم در برابر اکسید شدن

زمانی که  ورق ‌های استیل در معرض مواد اکسنده قرار می‌گیرند، یک لایه ‌ اکسیدی به‌عنوان لایه محافظ بر روی آن تشکیل می‌شود. این نوع لایه محافظ مانع از ایجاد هرگونه خوردگی شده و از ایجاد اکسیداسیون جلوگیری می‌کند. زمانی که  لایه اکسیدی محافظ بر روی لایه ‌ها تشکیل نشوند، برخی از عناصر مانند آلومینیم، سیلیسیم و کروم در مقاومت در برابر اکسایش بیشترین اثر را خواهند داشت.

 •  قابلیت جوشکاری ورق استیل

 ورق ‌های استیل از نوع فولاد هستند. هنگام جوشکاری ممکن است دچار ترک‌ خوردگی شوند. بنابراین به ‌هنگام جوشکاری نباید میزان گرمای اعمال‌شده بیش ‌از حد تعیین‌ شده باشد.

 • شکل‌پذیری ورق استیل

این نوع ورقه‌ ها دارای قدرت انعطاف‌پذیری و شکل ‌پذیری بسیار بالایی هستند. به‌همین دلیل در ساخت بسیاری از تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای خرید بهترین نوع ورق استیل 4841، آشنایی کامل در مورد این سازه فولادی، ویژگی ها و کاربردهای وسیع آن به سایت تدبیر تجارت فولاد مراجعه کرده و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایید. 

خرید ورق استیل 4841

خرید ورق استیل نسوز 4841، یکی از پر رونق ترین خرید و فروش های انواع اجزای ساختمانی به شمار می رود. برای خرید ورق استیل در انواع ضخامتها و ویژگیها با قیمت مناسب به سایت شرکت تدبیر تجارت  فولاد مراجعه کنید. این شرکت انواع آهن آلات را همچون پروفیل زد و انواع ورق را در ضخامت ها ابعاد مختلف  به فروش می‌رساند که با مراجعه به سایت مربوطه و تماس با متخصصین فنی، میتوانید قیمت پروفیل زد، انواع ورق استیل و آلیاژی و غیره را به دست آورید.

قیمت ورق استیل 4841

ورق استیل نیز همانند دیگر انواع ورق های تولید شده برای استفاده در صنایع مختلف، دارای قیمت های متفاوتی است. قیمت واردات و عرضه ورق استیل 4841
با توجه به تورم موجود در بازار متغیر است. علاوه بر این، عوامل بسیاری در تعیین میزان قیمت این نوع ورقه های استیل موثر هستند که از این میان می توان به عرضه و تقاضا، هزینه مواد، هزینه های حمل و نقل و نیروی کار، نوسانات ارز و دلار ، مواد اولیه مورد استفاده در تولید این نوع ورق استیل، نوسانات قیمت نفت، تاثیر ضخامت بر قیمت ورق استیل، تاثیر نرخ نیکل مورد استفاده در تولید این نوع ورقه ها، تاثیر جنس ورق اشاره کرد.

برای اطلاع از قیمت دقیق خرید و فروش ورق های استیل 4841 (1.4841) به سایت تدبیر تجارت فولاد مراجعه کرده و از طریق تماس با مشاورین و متخصصین فنی این شرکت، اطلاعات لازم و مورد نیاز را کسب نمایید.

نمایش بیشتر