لوله مانیسمان رده 20

لوله مانیسمان

نمایش 1–6 از 13 نتیجه

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

لوله مانیسمان

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

امروزه برای ساخت و تولید انواع لوله مانیسمان از فرایندهای متفاوتی استفاده می گردد. البته از لوله استیل نیز می توان در کنار آن بهره گرفت. به عبارت دیگر، به دلیل این که ساخت لوله ها به صورت یک پارچه که در عین حال قطر خیلی زیادی هم داشته باشد، کار مشکلی است؛ استفاده از ورق استیل می تواند کمک کننده باشد. در حالت کلی ریخته گری، نورد، کشش و اکسترود را می توان از جمله مراحل ساخت این لوله ها نام برد. در تولید لوله مانیسمان از شمش های فولادی به جای ورق استفاده می گردد. بر اساس کارایی لوله مانیسمان و نیز فشار وارد بر آن، ضخامت و یا به عبارتی رده این محصولات تعیین می گردد.

رده لوله چیست؟

رده لوله در لوله های مانیسمان اصطلاحی رایج در بازار ایران است. این اصطلاح نشانگر وزن و ضخامت لوله است. در حقیقت معادل واژه اسکجول، رده لوله است که می تواند O.D جدار لوله ها و ضخامت آنها را نشان دهد. بر این اساس لوله مانیسمان رده 20 وزن و ضخامتی کمتر از لوله مانیسمان رده 40 و بیشتر از رده 10 دارد.

لوله مانیسمان رده 20

در لوله های مانیسمان با افزایش رده، ضخامت آنها نیز افزایش می یابد. به عبارت دقیق تر افزایش رده با ضخامت لوله رابطه مستقیم دارد. لوله مانیسمان رده 20 را می توان نوع پرکاربرد این محصولات معرفی نمود. این محصول می تواند انتقال جریان هایی با تندی بالا را تحمل کند و از توان تحمل فشار بالا نیز برخوردار است. نداشتن درز عامل اصلی وجود این ویژگی ها در لوله مانیسمان رده 20 است. درست به همین دلیل است که به این محصولات، لوله های بدون درز هم اطلاق می گردد.

اندازه لوله مانیسمان رده 20 به میزان ۱/۲ تا ۱۲۰ اینچ بوده و در ابعاد 6 متر تولید می گردد.

20 لوله مانیسمان رده

مراحل تولید لوله مانیسمان رده 20

 1. برش دادن شمش
 2. دادن گرما به شمش
 3. لخ پرس
 4. دستگاه النگاتور
 5. شلیک سمبه به سمت داخل لوله
 6. فرایند تاب گیری لوله
 7. جدا کردن سنبه
 8. کروی
 9. کشش
 10. سرد نمودن
 11. اندازه گیری
 12. تست و آزمایش
 13. کونیک زدن
 14. بسته بندی

نحوه ساخت و تولید لوله مانیسمان رده 20

همان طور که اشاره شد برای تهیه این مدل از لوله ها از شمش به جای ورق استفاده می گردد. نخست لازم است شمش در دمای بالا حرارت داده شود. در مرحله بعدی شکل های خاصی به شمش داده می شود که این کار با استفاده از قالب های خاص و سنبه ها امکان پذیر خواهد بود. در مرحله نهایی تولید نیز به وسیله کشش و نورد شمش، سعی می گردد اندازه لوله ها مطابق با اندازه و سایز درخواستی مشتری تولید گردد.

روش تولید لوله مانیسمان رده 20

متخصصین از دو روش گرم و سرد برای تولید این لوله بهره می برند که در ادامه به هر کدام از این روش ها اشاره می نماییم:

 • تولید به روش سرد

در این روش یک مندریل را به درون قطعه ای استوانه ای وارد و با استفاده از جک بر آن فشار وارد می کنند. سپس این قطعه را به همراه مندریل از درون غلتک های دایره مانندی عبور می دهند. ممکن است این کار چند بار تکرار گردد که در هر مرتبه دیواره لوله کمی نازکتر از قبل می گردد. در پایان کار لوله را در اندازه های 6 متر برش می زنند.

 • تولید به روش گرم

در روش گرم قطعه استوانه ای شکل با گداخته شدن تقریبا به دمای 1300 درجه می رسد. در این زمان با قرار دادن قطعه در درون نگهدارنده، سنبه ای مانند گلوله به درون آن شلیک می شود. البته منظور از شلیک کردن، داخل شدن ناگهانی سنبه به درون قطعه است که با استفاده از یک جک هیدرولیک انجام می گیرد.

لوله مانیسمان رده ۲۰

قطر لوله مانیسمان

قطر لوله های مانیسمان تولید شده، معمولا تا 24 اینچ می باشد. با این حال تولید آنها با قطر بیشتر، در موارد سفارشی وجود دارد. یکی از موارد مهمی که در هنگام خرید لوله مانیسمان رده ۲۰ لازم است به آن دقت گردد، تناسب لوله با محل و نحوه مصرف می باشد. برای انتخاب درست خرید لوله متناسب با موارد مصرفی، پیشنهاد می کنیم به سایت تدبیر تجارت فولاد مراجعه نمایید. اطلاعات تکمیلی لازم در این رابطه در سایت قرار دارد که می تواند در این خصوص راهنمای شما باشد.

کاربری لوله مانیسمان رده 20

لوله های مانیسمان به دلیل بدون درز بودنشان، نسبت به لوله های دیگر تولید شده از اهمیت و کاربری بیشتری برخوردار هستند. این لوله در برخی از کارخانه های داخلی و نیز در کارخانه های کشورهای دیگری چون روسیه، چین، اوکراین و… تولید می گردد. از لوله مانیسمان رده 20 نسبت به رده 40 کمتر استفاده می گردد که وزنی متغیر بین 8 تا 1598.7 کیلوگرم بر اساس اندازه هایشان دارند.

قیمت لوله مانیسمان رده 20 و عوامل موثر بر آن

عوامل داخلی مختلفی وجود دارند که می توانند بر قیمت لوله مانیسمان رده 20 موثر باشند که موارد زیر از آن جمله هستند:

 1. چگونگی و نحوه ساخت لوله مانیسمان
 2. ابعاد و رده لوله
 3. ضخامت و سایز لوله مانیسمان
 4. کاربری خاص لوله
 5. کشور تولیدکننده لوله

علاوه بر این موارد، موارد دیگری هم تحت عنوان عوامل خارجی می تواند تاثیر زیادی در قیمت لوله بگذارد. به عبارتی عواملی همچون شوک سیاسی، تورم بالا و… نیز وجود دارند که می توانند از سوی محیط بیرونی قیمت لوله ها را تحت تاثیر خود قرار دهند.

لوله مانیسمان رده 20 و اتصالات مورد استفاده برای آن

از آنجایی که لازم است ضخامت لوله و اتصالات یکسان باشد، اتصالاتی که برای لوله مانیسمان رده 20 به کار می رود، از همان رده 20 انتخاب می گردد. شما می توانید برای مشاهده این اتصالات به سایت تدبیر تجارت فولاد مراجعه کنید و از خدمات این شرکت بهره ببرید.

کاربرد لوله مانیسمان رده 20

از لوله مانیسمان رده 20 معمولا در مصارفی همچون لوله کشی آتش نشانی، لوله کشی گاز توکار خانگی، لوله کشی تاسیسات موتورخانه و نیز فن کویل استفاده می گردد. البته بر اساس قوانین سازمان نظام مهندسی لازم است به منظور لوله کشی های توکار گازرسانی، آتش نشانی و… از لوله های بدون درز و یا همان مانیسمان استفاده شود.

نمایش بیشتر