اسلب

اسلب ضخامت 100 میلیمتر

نمایش 1–6 از 11 نتیجه

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

اسلب ضخامت 100 میلیمتر

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

اسلب یا تختال چیست؟

یکی دیگر از محصولات شرکت‌های فولادی اسلب است. اسلب که با نام تختال نیز معروف است به یکی از کالاهای تولیدی که فرایند تولید را به صورت میان خطی و نیمه نهایی از سر گذرانده است، شناخته می شود. به عبارتی این محصول از فرایند نورد ششم یا ریخته گری پیوسته به دست می‌آید. تفاوتی که اسلب با شمش و شمشال دارد، در این است که برخلاف آن دو سطح مقطع مستطیلی شکل دارد. غالبا جنس این محصول میان خطی از فولاد کربنی می‌باشد و دارای آلیاژ آهن، کروم، مس، منگنز، نیکل، سیلیسیوم است. جالب است بدانید که در قسمت انتهایی هر اسلب فولادی کدهایی حک می‌شود که استاندارد محصول را تایید می‌کند.

 

اسلب

کاربردهای اسلب

اسلب بیشتر برای تولید محصولات تخت فولادی همچون لوله، صفحات کویل، صنعت ساخت و ساز ماشین آلات سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که ضخامت تختال‌ها کم بوده، لذا برای برش آن در صنایع نام برده شده از دستگاهای پیشرفته استفاده می‌شود.

انواع اسلب

اسلب‌ها چون در کارخانه‌های متفاوت تولید می‌شود، ممکن است از روش ساخت متفاوتی برای تولید محصول نهایی استفاده شده باشد. همچنین در نظر بگیرید که تختال‌ها در ضخامت‌های مختلف یعنی از ۳۰ الی ۲۰۰ میلی متر نیز ساخته می‌شود. علاوه بر ضخامت، طول هر اسلب نیز متفاوت است. همین تفاوت در سایز و اندازه به همراه روش ساخت موجب شده است تا اسلب‌ها به انواع مختلفی تقسیم بندی شوند. جهت خرید بهترین نوع از تختال‌ها و همچنین اطلاع از قیمت اسلب برای کسب و کار و صنعت خود می‌توانید به وب سایت تدبیر تجارت فولاد مراجعه کنید.

 

روش های تولید اسلب

روش‌های تولید تختال یا اسلب به سه دسته  تقسیم می‌شود.

1.      استفاده از کوره بلند

این روش یکی از راه‌های سنتی تولید اسلب می‌باشد. در این روش برای تهیه تختال به زغال سنگ احتیاج داریم. زیرا باید سنگ آهن را به همره کُک و آهن داخل کوره قرار داد تا فرآیند ذوب انجام شود. پس از ذوب شدن مواد داخل کوره مذاب، ناخالصی‌ها را از آن خارج می‌کنند و ماده خالص به دست آمده را با تزریق اکسیژن و ربخته‌گری پی در پی و استفاده از قالب مناسب، به شکل دلخواه در می‌آورند. پس از قالب‌گیری مواد ریخته گری شده، با استفاده از آب سرد مواد را خنک می‌کنند پس از خنک شدن این مواد، تختال‌ها آماده است.

2.      استفاده از روش کوره قوس الکتریکی

مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت تختال‌ها از فولاد یا آهن می‌باشد. این مواد را در کوره الکتریکی قرار می‌دهند تا ذوب شود. برخلاف روش سنتی تهیه اسلب‌ها در این روش می‌بایست به مواد مذاب آهک، کک و… را اضافه کرد، تا آلیاژ مد نظر حاصل شود. سپس مواد ذوب شده را در قالب‌های مسی خالی می‌کنند تا شکل بگیرد و در نهایت با آب سرد خنک می‌کنند تا بتوان از قالب خارجشان کرد.

3.      به کار بردن روش کوره القایی

این کوره‌ها چون از برق و الکترود ساخته می‌شود و از آن‌ها برای ذوب کردن مواد استفاده می‌شود، در مقایسه با دو روش قبلی هزینه‌‌بر تر خواهد بود. و استفاده از آن در کشور ایران معمول نیست.

اسلب

راهنمای خرید اسلب

برای خرید یک تختال مناسب باید ویژگی‌های محصول را مد نظر قرار داد. نوع، سایز، حالت و درجه استاندارد، محل بارگیری محصول، نحوه تحویل و همچنین قیمت اسلب از مهم‌ترین معیارهایی است که هنگام خرید می‌بایست با توجه به نیاز خود آن‌ها را بسنجید. شرکت تدبیر تجارت فولاد با داشتن مشاوران مجرب در هنگام خرید به شما در سفارش محصول مورد نیازتان کمک خواهد کرد. این شرکت با دارا بودن وبسایتی به روز همواره تمام محصولات فولادی و ابزارآلات مورد نیاز صنایع همچون انواع لوله، ورق سیاه و… را با کمترین قیمت در دسترس همگان قرار می‌دهد.

نمایش بیشتر