ورق استیل 309

ورق استیل 309 ضخامت 10 میلیمتر

نمایش دادن همه 6 نتیجه

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

ورق استیل 309 ضخامت 10 میلیمتر

راهنمای لحظه ای، استعلام قیمت و خرید محصول

برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر لطفا با شماره تلفن های 02166675449 و 02166672083 تماس حاصل نمایید؛ متخصصین فنی ما راهنمایی لازم برای انتخاب و خرید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

خرید ورق استیل 309

خرید ورق استیل 309، یکی از پر رونق ترین خرید و فروش های انواع اجزای ساختمانی به شمار می رود. برای خرید ورق استیل 309 با قیمت مناسب به سایت فروش تدبیر تجارت فولاد مراجعه کنید. ورق استیل در انواع ضخامت ها و ابعاد تولید می شود که با مراجعه به این سایت و تماس با متخصصین فنی، به اطلاعات کافی در این مورد دست خواهید یافت.

 

میزان خرید و فروش ورق های استیل 309

خرید و فروش ورق های استیل 309 در صنعت ساخت و ساز بسیار پر رونق است. این نوع ورق ها کاربردهای مختلفی در انواع صنایع دارند که این امر میزان خرید و فروش ورق های 309 را افزایش داده است. شما میتوانید جهت دریافت قیمت ورق استیل 309 با کارشناسان تدبیر تجارت فولاد تماس بگیرید و قیمت دقیق را به دست آورید. 

 

آشنایی با مشخصات و ویژگی‌های استیل 309 

 آلیاژ استیل 309، از نوع استیل آستنتین و یا استیل نسوز شناخته می‌شود. این نوع آلیاژ دارای ویژگی‌ها و خواص منحصر به ‌فردی است که در این بخش به‌ طور خلاصه به آن اشاره خواهیم کرد. این نوع استیل ها در برابر خوردگی و دمای بالا بسیار مقاوم بوده و در هوای خشک و بدون رطوبت نیز دوام بسیار زیادی دارند. این نوع آلیاژ از مقدار زیادی از کروم و میزان کمی از نیکل ساخته‌ شده است. به ‌همین دلیل در محیط دارای گوگرد به ‌راحتی مقاومت می‌کند.

 این نوع استیل نسبت ‌به انواع استیل های دیگر دارای استحکام و مقاومت بیشتری است. همچنین این نوع ورق‌ های استیل به‌ عنوان ورق ‌های نسوز و ضد زنگ نیز شناخته می‌شوند. این  ورق ‌ها در ضخامت ‌های سه دهم تا صد میلی‌ متر تولید و عرضه می‌شوند. بهتر است بدانید که وجود درصد بالایی از کروم در این نوع آلیاژ آن را در برابر آسیب ‌هایی مانند حرارت زیاد، اکسیداسیون، خزش و خوردگی به یک استیل بسیار مقاوم تبدیل کرده ‌است.

 منظور از مقاومت در برابر خزش حفظ استحکام در درجه‌ حرارت بالا است. علاوه ‌بر این،  قابلیت جوشکاری بسیار خوبی دارد اما نمی‌توان از آن در سخت کاری از طریق عملیات حرارتی استفاده نمود. برای آشنایی بیشتر با مشخصات و ویژگی های انواع  استیل نسوز 309، به سایت تدبیر تجارت فولاد مراجعه کرده و با متخصصین فنی این شرکت در تماس باشید.

ورق استیل 309

 کاربرد ورق استیل 309

این نوع ورق استیل نیز همانند انواع دیگر ورق‌ های تولید شده دارای کاربرد های بسیار متنوعی است. این نوع استیل نسبت ‌به دیگر انواع سازه ‌های تولید شده برای استفاده در صنایع مختلف، در واحد های دریایی مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می‌دهد. این ورقه‌ ها در حضور محلول‌ های دارای سولفیت مقاومت بسیار عالی داشته و از سوی دیگر می‌توان از آن به هنگام کار با اسید های نیتریک، اسید نیتریک – سولفوریک، استتیک، سیتریک و لاکتیک استفاده نمود. 

این نوع ورق همان‌طور که گفته شد در برابر اکسیداسیون بسیار مقاوم است. بهتر است بدانید این مقاومت در برابر سولفیداسیون نیز وجود دارد اما در کاربراسیون، مقاومت به کمترین میزان خود می‌رسد.  به ‌همین دلیل نباید از این نوع آلیاژها در اتمسفر های دارای کوره کننده استفاده شود. درصورتی‌که از این نوع ورق‌ ها در شرایط سرد کاری و یا آنیل استفاده شود، خاصیت غیر مغناطیسی خواهند داشت. 

ورقه ‌های 309 به دو نوع 309s و 309E دسته ‌بندی می‌شوند. و اما مهم ‌ترین سوال این است که تفاوت میان این دو نوع رقه استیل 309 در چیست؟ ورقه ‌های 309S در آمریکا و ورقه ‌های 309E در اروپا تولید می ‌شوند.  هر دو نوع این ورقه‌ ها دارای کروم و سیلیکون به‌ منظور افزایش مقاومت در برابر اکسیداسیون و فولاد های ضد زنگ هستند.  309E نسبت‌ به 309 S دارای کروم کمتری است اما یک و هفتاد و پنج درصد سیلیکون بیشتری دارد.

 همان‌طور که گفته شد ورقه ‌های 309 دارای مقاومت بالا در برابر خزش هستند. اما چه چیزی منجر به افزایش این مقاومت می‌شود؟ وجود عناصری مانند نیکل، کربن و نیتروژن منجر به افزایش مقاومت این نوع آلیاژها در برابر خزش می ‌شوند. یکی دیگر از تفاوت ‌های میان ورق‌های 309E و 309S  در میزان وجود این نوع کربن ‌ها و میزان کشیدگی آن است. ورق‌های 309E  دارای نیکل کمتر،  نیتروژن و سطح کربن بالاتری هستند. به ‌همین دلیل دارای میزان کشیدگی کمتری نیز می‌ باشند. یکی از وجه تشابه این دو ورق نیز قابلیت فرم پذیری و جوشکاری آن‌ها در دمای اتاق است.

سایت تدبیر تجارت فولاد یکی از بهترین سایت های ارائه دهنده هرگونه خدمات در امور سازه ای می باشد. با مراجعه به سایت می توانید با متخصصین فنی این شرکت در تماس بوده و اطلاعات لازم در مورد انواع ورق های استیل 309 و نحوه خرید هریک از آن ها با توجه به کارکرد آن، کسب کنید.

ترکیبات شیمیایی و خواص فیزیکی ورق استیل 309

همان ‌طور که گفته شد، ورق استیل 309 شامل دو نوع 309اس و 309ای می‌باشد. ترکیب شیمیایی 309 شامل آهن، کروم، نیکل،  منگنز و سیلیس، کربن،  فسفر و سولفور می‌باشد. میزان هر یک از این عناصر در هر دو نوع متفاوت است. اکنون در مورد خصوصیات فیزیکی این نوع ورق ‌های استیل صحبت خواهیم کرد. همان‌طور که گفته شد این ورقه‌ ها قابلیت جوشکاری بالایی داشته، در برابر خوردگی حرارت بسیار مقاوم بوده و فرم پذیر هستند. حال به توضیح هر یک از این ویژگی‌ ها و خواص خواهیم پرداخت.

 مقاوم در برابر خوردگی

استیل  309 برای استفاده در محیط‌ های مرطوب طراحی نشده‌ است. مقدار بالای کربن موجب افزایش خزش این استیل شده اما منجر به کاهش مقاومت آن در برابر خوردگی آب می ‌شود. اگر این آلیاژ را به مدت طولانی در برابر دمای بالا قرار دهید دچار خوردگی بین دانه‌ ای می‌شود. اما به‌ خاطر این‌که دارای مقادیر زیادی از کروم است، نسبت ‌به دیگر انواع استیل ها دارای مقاومت بیشتری در برابر خوردگی می باشد.  این نوع استیل در محیط ‌های اسیدی خورده نمی شود،  به ‌همین دلیل از این نوع ورق برای نگهداری و حمل ‌و نقل اسید نیتریک، اسید سولفوریک، اسیدهای ترکیبی، اسید استیک و اسید سیتریک استفاده می‌شود.

قابلیت جوشکاری

یکی دیگر از قابلیت‌ های این نوع استیل قابلیت جوشکاری آن است. این نوع ورق دارای ساختار آستنتین است. به ‌همین دلیل قابلیت جوشکاری بسیار بالایی دارد. نوع جوشکاری که برای این نوع استیل استفاده می ‌شود، جوشکاری مقاومتی است.

 مقاوم در برابر حرارت

این نوع استیل در برابر حرارت بسیار مقاوم است. درصورتی‌که در محیط نوسانات دمایی وجود داشته باشد این دما نباید بیش ‌از نهصد و هشتاد درجه سانتی‌گراد باشد زیرا در این ‌صورت آلیاژ مقاومت خود را از دست خواهد داد. قابلیت فرم پذیری، کشش و حکاکی خوب از دیگر مشخصات عالی این نوع ورقه ‌ها شناخته می ‌شوند. 

ورق استیل 309

 

بازپخت استیل 309 

فرایند بازپخت یا آنیل کردن به این صورت است که فولاد را در بازه ‌های دمایی 10.38 تا 11.21 حرارت می ‌دهند. سپس فولاد را در آب کوئیج می‌کنند. منظور از کوئیج کردن چیست؟ منظور از  این اصطلاح، به سرعت سرد کردن فولاد است.

سخت کاری استیل 309

برای این‌که بخواهیم سختی و استحکام این نوع ورقه‌ ها را افزایش دهیم،  بر روی آن کار سرد انجام می دهیم. زیرا همان ‌طور که گفته شد این نوع استیل از استنلس ساخته شده است که قابلیت سخت کاری از طریق عملیات حرارتی را ندارد.

از دیگر مشخصات این نوع آلیاژ می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد. با توجه به این ‌که این نوع ورقه‌ ها از آستنتین  ساخته شده‌ اند. به ‌همین دلیل غیر مغناطیس هستند و جذب آهن ‌ربا نمی ‌شوند. به این نوع استیل ها، استیل های نگیر گفته می ‌شود. می ‌توان با استفاده از روش آنیل سختی استیل نسوز 309 را کاهش داد. با کاهش سختی این ورق، میزان شکل ‌پذیری آن نیز بیشتر می ‌شود. این نوع آلیاژ به‌ راحتی به ‌صورت رول کشیده می‌شود و تنها از روش ‌های جوشکاری نفوذی یا مقاومتی برای جوشکاری این نوع استیل ها استفاده می‌شود. در بخش زیر می‌خواهیم در مورد انواع کاربرد استیل های 309 در صنایع مختلف صحبت کنیم.

کاربرد ورق استیل 309

ورق‌ های استیل 309 در صنایع مختلف کاربرد دارند. از جمله این کاربرد ها می‌توان به عناصر گرمایش، قطعات موتور هواپیما و جت، مبدل ‌های حرارتی، دیگ بخار، تجهیزات پالایشگاه و فرآوری مواد شیمیایی، قطعات اگزوز، تجهیزات جابجایی، سولفیت ‌ها، تجهیزات کوره‌ها،  استاندارد ها،  المان ‌های حرارتی،  نیروگاه ‌ها و وسایل حمل ‌و نقل با دمای بالا، تجهیزات کارخانه کاغذ سازی، تجهیزات فرایند های شیمیایی، محصولات ضدعفونی، تجهیزات تولید الکل،  سوپر بویلر ها،  تجهیزات پردازش،  پالایشگاه‌ های گازی و نفتی، تجهیزات انتقال سولفید ها اشاره کرد.

همان‌طور که گفته شد این نوع ورق دارای کاربرد های بسیار وسیعی است. ورق استیل 309S یکی از انواع ورق ‌های استیلی است که در صنعت ‌های گوناگون کاربرد های بسیار زیادی دارد. می ‌توان ورق ‌های استیل را از پرطرفدارترین آلیاژ ها در سراسر دنیا دانست که  از آن در صنعت خودروسازی و تجهیزات کشاورزی تا لوله‌کشی یا جابجایی نفت و گاز در تصفیه‌خانه ‌ها استفاده می ‌شود. 

بهتر است بدانید دمای کارکرد این آلیاژ 21.50 درجه فارنهایت است. برای این‌که بتوانید به بالاترین مقاومت در برابر خوردگی از این نوع ورق دست یابید، بازپخت کامل پس ‌از کار یکی از الزامات بسیار مهم در این عرصه به شمار می‌رود.

 نحوه ارزیابی وزن ورق استیل نسوز 309

ورق استیل 309 از پرطرفدارترین استیل ها شناخته می‌شود. این نوع استیل کاربرد های بسیار زیادی دارد و به ‌همین‌ منظور در سازه‌ ها و قطر های متفاوتی تولید می ‌شود. یکی از مهم‌ ترین مسائل در ارزیابی آلیاژ، نحوه ارزیابی وزن آن است.  وزن ورق استیل یکی از عوامل مهم در تعیین میزان قیمت خرید و فروش این نوع ورق بشمار می ‌رود. یکی از معمول‌ ترین روش ‌ها برای اندازه‌گیری ورق‌ های استیل استفاده از باسکول می ‌باشد. 

تفاوت ورق استیل 309 و ورق استیل 304

ورق های استیل جز فولادهای گران هستند که وارداتی هستند، تفاوت ورق استیل 310 و 309 در نسبت عناصر شیمیایی آنها است. البته مقاومت ورق استیل 310 در برابر اکسیداسیون و خوردگی کمی از استیل 309 بالاتر است.

نمایش بیشتر