هیچ محصولی یافت نشد.

ورق استیل – معرفی، قیمت و فروش آن
ورق استیل چه خصوصیات و کاربردی دارد؟
ورق استیل به دلیل داشتن آلیاژ خاص در آن، مکانیک متفاوتی نسبت به فولاد دارد. مواد تشکیل دهنده استیل شامل آهن، کربن و کروم است. کربن اصلی ترین عاملی است که بین فولاد و استیل تفاوت ایجاد کرده است. 

 

هرچه میزان کربن بیشتر باشد، مقاومت و سختی آن نیز افزایش می یابد. این روزها استیل کاربرد و خصوصیات زیادی دارد. معمولاً ورق استیل را در شکل های مربعی و مستطیلی می سازند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

ورق های استیل مقاومت خوبی در برابر بالا و پایین شدن دما دارند. این اختلاف می تواند از 200- الی 1000 درجه باشد. ورق استیل به علت ضد زنگ بودنش معروف می باشد. البته ویژگی های دیگری نیز دارد، مانند استحکام در برابر خوردگی، بازیافت پذیر بودن و طول عمر بالا.

ورق های استیل ضد زنگ هستند

کاربردهای متفاوت ورق استیل 
از استیل در صنایع و ساختمان سازی بیشتر استفاده می کنند. این صنایع می تواند شامل تولید سیمان، کاغذ، مواد شیمیایی و… باشد. 

کاربردهای دیگر ورق استیل، شامل:

ساخت وسایل خانگی 
مناسب جهت ساخت سقف ساختمان
استفاده از آن در بخش های متفاوت آسانسور
استفاده در هواپیما، کامیون و خودروها
مناسب برای ساخت بعضی از قسمت های کشتی 
مناسب برای ساخت پمپ
مناسب برای تولید وسایل الکتریکی

ورق استیل جزء محصولاتی است که به ایران وارد می شود
قیمت ورق های استیل
معیارهای متفاوتی برای قیمت گذاری ورق استیل قرار داده اند. با توجه به نرخ ارز و شرایط اقتصادی، هزینه های ورق استیل نیز بالا و پایین می شود و نمی توان یک قیمت دقیق را برای آن لحاظ کرد.

 

ورق های استیل در کشور ما وارد می شوند و ما در کشور خودمان ورق استیل را تولید نمی کنیم. 

 

تولیدکنندگان ورق استیل کشورهای دیگری چون آلمان، فرانسه، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و آمریکا می باشند. 

کشورهای پیشرفته ای چون آمریکا، آلمان و فرانسه در گذشته تولیدکننده بودند؛ اما امروزه چین، تایوان و کره جنوبی بیشترین سهم را در تولید ورق های استیل دارند.